Tři tipy – čemu určitě nevěřte! Proč? …

Na internetu se dozvíte „všelijaké zaručené tipy“ jak co dělat, jak co dodržovat jak co vylepšit … Já Vám zde nebudu dávat žádné zázračné rady jak co dělat, ale spíše se podíváme některým výrokům blíže na zoubky a vysvětlíme si co a jak skutečně funguje.Určitě se už i Vám stalo, že jste si na netu přečetli nějakou zaručenou radu, dali jste ji do praxe a nic se nedělo.

Ptáte se asi proč. Protože každý jsme individuální a každému pasuje něco jiného. Když Vaše souseda zhubla s nějakou dietou 15 kg, tak to neznamená, že i Vy tolik zhubnete.Musíte brát v úvahu celou škálu podmínek: složení stravy, zdravotní stav, pravidelné cvičení … Nebo pokud za jeden měsíc tréninku nabyla cihličky na břiše, tak to není jistá věc, že ​​i Vy budete mít za měsíc krásné „vypracované“ bříško…

tipy-pro-hubnuti

 

Nejez večeři nebo po 17 hodině nejez

Jistě jste to už někde četli nebo slyšeli, že když chceš zhubnout nejez večeři nebo nejez po 17 hodině … Tato formule může platit pro někoho kdo chodí spát o 19 – 20 hodin večer, ale řekněme si upřímně, který aktivní dospělý člověk chodí spát o 20 hodině? Vezmeme si jiný příklad. Chodíváte spát o půl noci každý večer a poslední jídlo si dáte o 16 hodině. Bez jídla jste 8 hodin, vlčí hlady jsou na každodenním pořádku av záchvatech hladu už pak sníte co Vám přijde pod ruku, samozřejmě, že nezdravé pamlsky.

Díky tomuto stravování a 8 hodinové pauze si přivodíte „vlčí hlady“ a dlouhodobě zpomalený metabolismus. Osm hodin bez jídla je nepřípustných, i když se jedná o večer, dokud nejedete spát. Takže v tomto případě, pokud jezdíte spát o půlnoci, večeři mávejte klidně o 19 – 19.30 hodině.Pokud budete i po večery kolem 21 hodině hladový, vezměte si 5 kousků nepražených, nesolených oříšků a jezte pomalu i ty.

tipy-a-triky-na-hubnut-od-vivovch-poradc-1-638

Přestaň jíst sladkosti

Pokud i Vy trpíte „závislostí na sladkém“, tak to nejhorší co můžete pro sebe udělat je přestat jíst sladkosti ze dne na den. Pokud denně konzumujete sladkosti, tak to je to samé jako když člověk závislí na drogách přestane brát drogy, které užívá každý den.

Z filmů to znáte, přijde záchvat a závislí opět utíká ke zdroji drogy. Toto je stejný princip a možná jste ho už zažili na vlastní kůži. Ze dne na den jste přestali papat sladké, možná jste jeden či dva dny horko-těžko vydržely ale pak jste udělali takový nálet na cukrárnu nebo spíž, že jste se léčili z výčitek svědomí ještě týden.

Ze sladkým musíte přestat postupně, aby se Váš glykemický index stihl vzpamatovat a normalizovat. Zkuste sladkosti nahradit ovocem a obden zkracujte příjem sladkostí. Například: jeden den „odřízněte“ cukr do kávy nebo čaje.

Druhý den si dejte udržovací den. Třetí den dejte pryč Horalka z svačiny.Čtvrtý den se stabilizujte a takto pokračujte dokud nebudete bez sladkostí, které Vám pouze překyselují a zatěžují trávení. Díky sladkostem nebudete nikdy fit

rs_myty-o-hubnuti-2

Hodně cvič a mnoho zhubneš

S touto formulí opět nesouhlasím, protože člověk, který má nepravidelnou, nekvalitní stravu a nemá žádný pohyb nemůže dokázat s cvičením absolutně nic. Když si to člověk s nadváhou nebo obezitou přečte a začne na sobě v posilovně „makat“ bez jakéhokoliv systému či plánu, tak si přivodí svalovku, může si ublížit nebo zhoršit svůj zdravotní stav.

V první řadě je proto třeba se zaměřit na kvalitní stravování, pak dodržení a nastavení správného pitného režimu a až potom se můžete zaměřit na cílené cvičení. Ale pozor, na začátek žádné světoborné výkony… I když se Vám „namakaný“ trenér v posilovně bude líbit, musíte pochopit, že za jeden týden nebo měsíc tak určitě vypadat nebudete.

Skutečně pevné a svalnaté tělo chce čas, pravidelnost a kvalitní stravu. Takových nepravd, jako jsou vypsány výše je kopec a příště Vám opět přineseme další rady, kterým kvůli vlastní spokojenosti neuvěříte.

Comments are closed.